U petak, 16. ožujka, u prostoru Vijećnice Društvenog doma u Križu, u samo dva sata prikupljeno je 54 uzorka krvi za Zakladu Ana Rukavina. Ovaj odličan odaziv akciji upisa u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica rezultat je akcije koja je organizirana u suradnji sa Zakladom Ana Rukavina na inicijativu gospođe Marine Resman i uz podršku Općine Križ. Zahvaljujući potencijalnim darivateljima, kojima se ovim putem zahvaljujemo na odazivu, Zaklada se približila brojci od 60 tisuća upisanih članova u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica što oboljelima u Hrvatskoj i svijetu značajno povećava šansu za ozdravljenje. U sklopu akcije Zaklade Ana Rukavina, krv je dao i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić te tim činom dao podršku ovoj hvale vrijednoj akciji.