Od petka, 30. listopada, Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije u Ivanić-Gradu briseve pacijenata sa sumnjom na COVID-19 uzimat će na stražnjem parkiralištu Specijalne bolnice Naftalan, križanje Vukovarske ulice i Naftalanske ulice, radnim danom od 7:30 do 9:30 sati.

Do promjene mjesta uzimanja briseva došlo je radi podizanja šatora ispod kojeg je omogućen prolazak vozila i drive in testiranje, što na prijašnjoj lokaciji, Omladinskoj 25, nije bilo moguće.

Podsjećamo, uz parkiralište Naftalana testiranje na području Zagrebačke županije moguće je obaviti na još dvije lokacije – Ispostavi Dom zdravlja Zagrebačke županije u Velikoj Gorici te u Laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije u Rakitju. Za testiranje je potrebna liječnička uputnica i prethodno dogovoren termin, a uzorci se uzimaju iz auta te se obrađuju u Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo.

Također, svi koji žele obaviti testiranje na osobni zahtjev uz plaćanje, mogu to napraviti na lokacijama u Ivanić-Gardu i Rakitju uz prethodno dogovoren termin. Cijena testiranja je 700 kn.