Hrvatska zajednica tehničke kulture ove godine slavi 70. godišnjicu djelovanja. Povodom tog velikog događaja, 4. veljače započeo je TEH MARATON – povezivanje Hrvatske pješačenjem, kojem je cilj promocija tehničke kulture i svih udruga i zajednica tehničke kulture koje su udružene u Hrvatsku zajednicu tehničke kulture, te ukazivanje na važnost tehničke kulture za razvoj pojedinca, ali i šire društvene zajednice.

Pozivaju se svi stanovnici Križa da pozdrave ovaj spoj tehnike i zdravog života, podrže gospodina Pelcla i naše mlade tehničare, te navrate u petak, 12.02.2016. godine u 11:20 sati na Trg Svetog Križa u Križu.

Ovaj maraton će hodati gospodin Đuka Pelcl, predsjednik Hrvatskog saveza CB radioklubova i osnivač građanskog CB radiokluba Sokol iz Požege. On će pješačiti 1400 kilometara dug put od Iloka do Prevlake. Planirana dnevna kilometraža je 40-ak kilometara, a dolazak na cilj je predviđen 14. ožujka 2016. u Prevlaci.

U petak, 12.02.2016. godine, gospodin Pelcl prolazi put između Kutine i Ivanić-Grada. Oko 11:20 je očekivano vrijeme prolaska kroz centar Križa. Tom prilikom će učenici zadrugari i članovi tehničkih udruga Općine Križ pripremiti prigodan program:

– stol s jabukama i jabučnim sokom u centru Križa (Zadruga)

– šetnja s robotima i g. Pelclom (Robotičko-informatički klub Križ)

– fotografiranje prolaska kroz Križ (Foto video klub “35mm” Križ)

Članovi Robotičko-informatički klub Križ i Foto video klub “35mm” Križ će gospodina Pelcla dočekati kod kružnog toka i prohodati dio puta s njim, do centra i po Zagrebačkoj ulici prema obilaznici.

Hrvatska zajednica tehničke kulture (HZTK) je najviše nacionalno tijelo tehničke kulture u Republici Hrvatskoj, a uz Tehnički muzej „Nikola Tesla“ u Zagrebu, sastoji se od 16 nacionalna saveza tehničke kulture, 19 županijskih, 34 gradske i 1 općinska zajednica tehničke kulture (ZTK). Ta jedina općinska zajednica je upravo Zajednica tehničke kulture Općine Križ, koja broji 4 udruge: CB radio klub Križ, Foto video klub “35mm” Križ, Auto klub Križ i Robotičko-informatički klub Križ. Osim toga, pri Osnovnoj školi Milke Trnine djeluje i Učenička zadruga, kojoj je HZTK također krovna organizacija.

There are no comments yet.