Općinski načelnik Općine Križ potpisao je Ugovor o sufinanciranju troškova sterilizacije i kastracije pasa i mačaka na području Općine Križ tijekom 2017. godine s Veterinarskom stanicom Križ. Nova je to potpora građanima koji su vlasnici kućnih ljubimaca, pasa i mačaka. Veterinarska stanica Križ će izvršiti uslugu kastracije ili sterilizacije psa ili mačke, čiji vlasnici imaju prebivalište na području Općine Križ i to za jednog psa i mačku istog vlasnika u tijeku 2017. godine uz prethodno odobrenje za obavljanje predmetne usluge od strane Jedinstvenog upravnog odjela Općine Križ. Za detaljne informacije upitati u Veterinarskoj stanici Križ. Za pse koji nisu označeni mikročipom, veterinar ne smije obaviti uslugu kastracije ili sterilizacije, obzirom da je mikročipiranje obveza temeljem Pravilnika o označavanju pasa („Narodne novine“ br. 72/10).