Od dana 01. veljače 2014. godine Općina Križ, započinje s isplatom novčanim sredstava temeljem Odluke o sufinanciranju prijevoza za studente s područja Općine Križ i Odluke o sufinanciranju prijevoza za redovite učenike srednjih škola s područja Općine Križ.
Odluke se odnose na studente i učenike s prebivalištem na području Općine Križ, a koji su redovito upisani na fakultete ili srednje škole na području Republike Hrvatske te svakodnevno putuju iz mjesta prebivališta u mjesto školovanja i vraćaju se kući, koristeći pritom sredstva željezničkog i autobusnog javnog prijevoza.
Radi ostvarivanja sufinanciranja prijevoza za mjesec veljaču 2014. godine, studenti moraju ispuniti i dostaviti u Općinu Križ, sljedeće dokumente:
1.  Preslika uplatnice o plaćenoj mjesečnoj karti (autobusnoj ili željezničkoj) odnosno karta za 02. mjesec 2014. godine.
2.  AKO DO SADA NIJE PRILOŽENA – Preslika osobne iskaznice studenta
3.  AKO DO SADA NIJE PRILOŽENA – Potvrda fakulteta o redovnom upisu u akademsku godinu 2013./2014.
4.  Izjava o svakodnevnom korištenju javnog prijevoza
5.  Zahtjev za subvencioniranje prijevoza

Radi ostvarivanja sufinanciranja prijevoza za mjesec veljaču 2014. godine, učenici moraju ispuniti i dostaviti u Općinu Križ, sljedeće dokumente:
2.  AKO DO SADA NIJE PRILOŽENA – Preslika osobne iskaznice učenika  ili Izjava (obrazac 2U).
3.  AKO DO SADA NIJE PRILOŽENA – Potvrda škole o redovnom upisu u školsku godinu 2013./2014.
4.  Izjava o svakodnevnom korištenju javnog prijevoza
5.  Zahtjev za subvencioniranje prijevoza

Isplata novčanih sredstava učenicima i studentima biti će u prostorijama Općine Križ i to utorkom od 08,00 do 14,00 sati i četvrtkom od 08,00 do 15,00 sati, tijekom mjeseca veljače 2014. godine.