Nacionalni stožer Civilne zaštite donio je odluke kojima se uvodi obveza nošenja maski u zatvorenim prostorima i ograničavaju društvena okupljanja na kojima se očekuje više od 50 ljudi.

Odluka – društvena okupljanja

Odluka – nužna mjera maske – II.

Odluka – organizazija okupljanja (50) – 1. izmjena

U posljednja 24 sata zabilježena su 372 nova slučaja zaraze virusom SARS-CoV-2. Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije, u odnosu na podatke od jučer oboljela je 21 osoba.

Podsjećamo kako su posebne epidemiološke mjere za područje Zagrebačke županije na snazi do kraja listopada. Više na https://bit.ly/3kSadw6.

Stožer civilne Općine Križ i Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.