Međužupanijsko jednodnevno stručno vijeće za učitelje razredne nastave održava se danas 6. travnja 2018. godine u Domu kulture Josip Badalić u Križu. Oko 150 učitelja razredne nastave došlo je u Križ na stručna predavana organizirana s ciljem obnove učiteljskog znanja o profesionalnim kompetencijama s osvrtom na Europsku praksu. Bilo je riječi i o tome što donosi novo doba poučavanja s posebnim osvrtom na nove kompetencije i vrednovanje učiteljske svijesti o profesionalnoj i osobnoj vrijednosti.

Skup je prigodom otvorenja pozdravio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, posebno istaknuvši vrijednosti i važnost motiviranih učitelja razredne nastave u kreiranju identiteta i razvoju motivacija učenika.