Second hand shop Caritasa kriške župe otvoren je u petak uz nekoliko svečanih riječi Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića i voditeljice molitvene zajednice „Put“ Slavice Gilić koja je ujedno i inicijatorica i voditeljica  Second hand shopa. Uputili su zahvale svima koji su pomagali a osobito obitelji Branimira Pleše koji je pomogao u uređenju, vlč. Boži Pinjuhu i svim volonterima koji su nesebično pomagali. Ovim projektom želimo pokazati da se sa malo može učiniti mnogo, zajedničkim radom i brigom dobrih i vrijednih ljudi, ujedno je ovo i poziv svima koji mogu pomoći da doniraju odjeću koja je zadovoljavajuće kvalitete za daljnje nošenje za Secon hand shop, te sve druge potrepštine za život koje će župni Caritas podijeliti potrebitima. Radno vrijeme Second hand shopa je srijedom od 17 do 20 sati i subotom od 8 do 11 sati, u to se vrijeme može i donijeti odjeća za prodaju.