Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić danas je s predstavnicima Policijske postaje Ivanić-Grad dijelio letke u Novoselcu u sklopu obilježavanja Dana sigurnosti u prometu. Ovogodišnji Dani sigurnosti u prometu održavaju se pod sloganom „Ostani živ i spasi živote drugih“, a cilj ROADPOL-ove kampanje jest osvijestiti javnost kako bi se smanjio broj smrtno stradalih osoba u prometu. Ova kampanja provodi se od 16. do 22. rujna 2020. godine te se preklapa s Europskim tjednom mobilnosti. U sklopu kampanje, danas su zaustavljeni vozači u Novoselcu potpisivali prisegu da će se pridržavati svih prometnih propisa.

Već petu godinu zaredom, u organizaciji međunarodne mreže prometne policije ROADPOL, diljem Europe obilježavaju se Dani sigurnosti u prometu. Ministarstvo unutarnjih poslova će diljem Republike Hrvatske provoditi pojačane preventivno-represivne aktivnosti s ciljem povećanja sigurnosti svih sudionika u prometu te smanjenja broja prometnih prekršaja. Posebna pozornost pridavat će se prekomjernoj brzini, vožnji pod utjecajem alkohola, nekorištenju sigurnosnog pojasa te nepropisnom korištenju mobitela u vožnji.