Dugogodišnja suradnja uspješno realiziranih projekata koji su u Općini Križ, sufinancirani od strane INA-Industrija nafte d.d. Zagreb, nastavila se i ove godine. Tijekom 2017. godine Ina sufinancira četiri projekta Općine Križ sa ukupno 20.000,00 kuna. Riječ je o već realiziranim projektima  ukupne vrijednosti oko 120.000,00 kuna i to:

1. Pokroviteljstvo Badalićevih dana, tradicionalne manifestacije koju Općina organizira u suradnji s Filozofskim fakultetom sveučilišta u Zagrebu u čast profesora Josipa Badalića.
  2. Nabava novih štandova za potrebe manifestacije Općine Križ, u sklopu koje je nabavljeno pet novih štandova za potrebe održavanja sajmova i prigodne prodaje na području Općine Križ
  3. Pokroviteljstvo koncerta uz obilježavanje Dana Općine Križ, odnosno zabavnog programa na pozornici tijekom vikenda od 25.-28.8.2017. godine
  4. Nabava opreme za Galeriju Križ, u sklopu projekta je Galerija opremljena klima uređajem koji će doprinijeti kvaliteti održavanja događanja u prostoru Galerije.

Riječ je o značajnom sponzorstvu koje je doprinijelo kvalitetnijoj realizaciji planiranih projekata Općine Križ.

INA-Industrija nafte d.d. Zagreb, ima dugu tradiciju na području Općine Križ i izuzetno je društveno odgovorna tvrtka, te je prepoznala značaj realiziranih projekata koji doprinose kvaliteti života svih građana Općine Križ.