Dobrovoljno vatrogasno društvo Križ, ove subote održalo je 125. svečanu skupštinu DVD-a Križ pod pokroviteljstvom Župana Zagrebačke županije i supokroviteljstvom Općine Križ i načelnika Općine Križ Marka Magdića.

Svečanim mimohodom kroz Križ obilježeno je 125 godina neprekidnog rada i postojanja ovog dobrovoljnog vatrogasnog društva, a nakon mimohoda održana je Sveta misa u  Župnoj crkvi Uzvišenja Sv. Križa u Križu.  Svečanu skupštinu povodom ove velike obljetnice uveličali su članovi 40 gostujućih dobrovoljnih vatrogasnih društava, a na Svečanoj sjednici uručena su priznanja zaslužnim članovima DVD- Križ.

Ovo inače stožerno društvo Vatrogasne zajednice Općine Križ, neprekidno je djelovalo tijekom dva Svjetska rat i tijekom Domovinskog rata, predstavlja važnu kariku u vatrozaštiti Općine Križ, uvijek promičući humanitaran, nesebičan i prije svega dobrovoljan rad za dobrobit stanovnika Općine Križ.