Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić dana 17. travnja 2020. godine proglasio je prirodnu nepogodu na području općina Bistra, Dubrava, Klinča Sela, Kloštar Ivanić, Križ, Luka, Jakovlje, Orle i Pisarovina te gradova Dugo Selo, Jastrebarsko, Sveti Ivan Zelina i Velika Gorica, nastalu u razdoblju od 23. ožujka do 16. travnja 2020. godine, a uzrokovanu mrazom koji je na navedenom području nanio velike štete na poljoprivrednim kulturama.

Općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od prirodnih nepogoda Općine Križ obavještava sve zainteresirane osobe da štete mogu prijaviti isključivo na email: info@opcina-kriz.hr zaključno sa 27.04.2020. godine na propisanom Obrascu PN, uz obvezno navođenje brojeva katastarskih čestica i poljoprivrednih kultura na kojima je nastala šteta.

OBRAZAC PN_mraz2020

ODLUKA O PROGLAŠENJU PRIRODNE NEPGODE MRAZ