Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić dana 8.09.2017. godine, donio je Odluku o proglašenju elementarne nepogode uslijed suše na području Grada Ivanić-Grad, Grada Jastrebarsko, Grada Samobor, Grada Sveta Nedelja, Grada Velika Gorica, Općine Brckovljani, Općine Brdovec, Općine Klinča Sela, Općine Kloštar Ivanić, Općine Kravarsko, Općine Križ, Općine Luka i Općine Pokupsko.

Nakon Županove Odluke o proglašenju elementarne nepogode, općinska i gradska povjerenstva za procjenu šteta od elementarnih nepogoda dužna su odmah, a najkasnije u roku od 8 dana od proglašenja elementarne nepogode izraditi Prvo priopćenje s procjenom ukupne štete te ga dostaviti Županijskom povjerenstvu koje će potom zbrojene podatke dostaviti Državnom povjerenstvu. Također, gradovi i općine dužni su od ukupno procijenjene štete u Registar šteta u poljoprivredi unijeti procijenjenu poljoprivrednu štetu.

Općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od elementarnih nepogoda obavještava sve zainteresirane osobe (poljoprivredne proizvođače i druge) da štete mogu prijaviti i to tako da u Općini Križ, najkasnije do 13.09.2017. godine (srijeda) ispune propisani obrazac za prijavu štete od elementarne nepogode koji se nalazi u prilogu ili se može dobiti u zgradi Općine Križ. Popunjeni obrazac predaje se na urudžbeni zapisnik Općine Križ.

Obrazac-prijave-štete-suša-2017. (1)

odluka_elementarna_susa_8_9_17