Dana 25. listopada u Hrvatskoj se obilježava Dan dobrovoljnih darivatelja krvi u spomen na prvu organiziranu akciju informiranja o potrebi darivanja krvi i organiziranom prikupljanju krvi širom Hrvatske koja je započela 25.10.1953.godine tijekom Tjedna Crvenog križa.

U povodu Dana dobrovoljnih darivatelja krvi u Općini Križ tradicionalno je održan prijem za dobrovoljne darivatelje krvi s područja Općine Križ. Osim ravnateljice Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad Ivane Bajt te predstavnika i volontera Općinske organizacije Crvenog križa Općine Križ, prijemu su nazočili i darivatelji krvi koji su od Zamjenika Općinskog načelnika Općine Križ Zlatka Hrastića, u znak zahvale za nesebičnost i ustrajnost u plemenitom činu darivanja krvi, dobili zahvale. Zamjenik Općinskog načelnika tom je prigodom podsjetio koliko je darivanje krvi važno u spašavanju ljudskih života u želji da potakne sve one koji još nisu, da daruju krv. Prijemu je nazočio i predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Mladen Rogić koji se također zahvalio svim darivateljima na njihovoj humanosti, plemenitosti, te njihovom nesebičnom daru.

Zahvale su uručene Turčinović Ivici za 100 darivanja, Tičak Tihomir i  Salopek Nikola krv su dali 75 puta, Gregurić Marija dala je krv 25 puta, a zahvalu za prvo darivanje dobio je Pajk Ivica.

Ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad također je čestitala svim darivateljima krvi njihov dan 25. listopada te naglasila da je Gradsko društvo Crvenog križa Ivanić-Grad prema podacima transfuziološke službe pri samom vrhu Zagrebačke županije po darivanju krvi.

Nakon prijema dobrovoljnih darivatelja krvi, izaslanstvo Općine Križ, zajedno s predstavnicima Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad i Općinskog društva Crvenog križa Križ, položilo je cvijeće i zapalilo svijeće kod centralnog križa na  mjesnom groblju u Križu u znak sjećanja na sve koji su tijekom svog života darivali tu tekućinu koja život znači. Do sada je na području Općine Križ, Kloštar Ivanić i Grada Ivanić – Grada prikupljeno 1.081 doza krvi od čega 958 muška darivatelji i 123 ženskih, te 50 novih darivatelja. Plan za Općinu Križ za prvih 9 mjeseci je bio 225, a prikupljeno je 286 doza krvi.

Na županijskoj razini dodjela je organizirana na području grada Vrbovca u hotelu Bunčić gdje će uz darivatelje krvi s područja Otoka Ivanića ispred Općine Križ nazočiti Zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Zlatko Hrastić.  Na spomenutom prijemu priznanja će primiti sljedeći darivatelji: za 50 puta darovanu krv;Pavanić Nikola, Vorel  Zoran, Kletečki Dario, Kujundžija Dragutin, Školnik Jakob, Špelić Branko, Roviščanec Tomislav, Rešetar Željko, Špoljarić Goran, Lojna Vanja, za 75 puta; Miletić Darko, Jareš Držen, Tičak Tihomir, Salopek Nikola, Brčina Antun, Špehar Zdravko, Palajić Drago, Čehko Valadimir, 100 puta; Poje Mijo, Tupek Josip,Turčinović ivica, Horvat Zlatko te za 125 puta darovanu krv Čičić Stjepan i žene za 35 puta darovanu krv; Kosanović Marica, Cindrić Zlata, Putar Katica, te završne zahvalnice za Ivaković Marijan, Lukar Mirko, Kovačić Boris, Ferenčak Nikola Milan, Ferenčaba Franjo.