Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić uputio je Županu Zagrebačke županije Stjepanu Kožiću zahtjev kojim predlaže proglašenje prirodne nepogode – potresa, za područje Općine Križ budući su kao posljedica jačih i slabijih udara nastale i nadalje nastaju štete na privatnoj imovini i javnoj infrastrukturi.

U tijeku su postupci utvrđivanja i procjene preliminarnih šteta koje na terenu uz članove Općinskog povjerenstva provode i druge stručne osobe angažirane prema potrebama odgovarajuće struke.

Molimo građane koji imaju štete na imovini da istu prijave do zaključno s danom 03. siječnja 2021. godine isključivo elektroničkim putem na adresu info@opcina-kriz.hr s naznakom imena/prezimena, adrese objekta, kontakt telefona i opisom štete.