Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, proteklog je petka, 31.03.2017. godine sa Županom Zagrebačke Županije Stjepanom Kožićem potpisao dva vrlo važna ugovora za Općinu Križ. Riječ je o ugovoru o sufinanciranju asfaltiranja nerazvrstanih cesta temeljem Javnog poziva za prijavu programa/projekata za sufinanciranje izgradnje i održavanja objekata i uređaja komunalne infrastrukture iz Proračuna Zagrebačke županije za 2017. Godinu. Ugovor u vrijednosti sufinanciranja od 300.000,00 kn odnosi se na sanaciju cestovne infrastrukture u Prigorskoj i Matkovićevoj ulici u Križu te cestu kroz naselje Konšćani. Riječ je o cestama koje su ove zime pretrpjele značajna oštećenja te je njihova sanacija nužna.

Potpisan je i ugovor vezan uz sredstva dobivena na temelju javnog poziva Zagrebačke županije pod nazivom e-mobilnost. Općina Križ prijavila je i dobila jednu pametnu klupu u vrijednosti 15,625,00 kn koja će se postaviti u dvorištu Osnovne škole Milke Trnine u Križu. Izvođač radova je Hrvatski Telekom d.d. Zagreb,a klupa bi trebala biti postavljena najkasnije do kraja lipnja 2017. godine. Projekt se u 100% iznosu financira sredstvima Zagrebačke županije.
Standard verzija SteoraTM pametne klupe dolazi s ugrađenim monokristalnim solarnim pločama snage 100W. Ploče su prekrivene 10-milimetarskim prozirnim plexiglassom koji ujedno služi i kao sjedalo. Energija prikupljena iz ploča akumulira se unutar gel baterijskog sustava kapaciteta 72Ah. Korisnici klupe prikupljenu energiju mogu koristiti za punjenje svojih uređaja: putem dva USB priključka koji podržavaju sve pametne uređaje ili putem bežičnog punjenja kojeg podržavaju određeni uređaji novije generacije. Kontroler u klupi se brine da sve funkcionira ispravno, te šalje podatke o stanju klupe na server. Također, na kontroleru se nalazi i USB A priključak, u kojega se spaja internet stick ili modem. U ljetnim mjesecima aktiviraju se četiri ventilatora velikog protoka zraka koja spuštaju temperaturu sjedala čim ona pređe 30°C.