Osnovna škola Milke Trnine, nakon što je nedavno sklopila prijateljstvo s učenicima Osnovne škole iz Metkovića, ovog je ugostila delegaciju zaposlenika, učenika i roditelja  iz  Vijeća roditelja Osnovne škole Pehlin iz Rijeke. Naime, dana 26. listopada 2013.  godine, ravnatelj Osnovne škole Pehlin iz Rijeke, Željko Šimunić i ravnatelj Osnovne škole Milke Trnine iz Križa, Zlatko Hasan,potpisali su Ugovor o suradnji na području prijateljstva, obrazovanja, kulture, sporta i turizma. Cilj ovog susreta i potpisanog Sporazuma je međusobno zbližavanje, druženje, te razmjena iskustava, ali i učenika te učitelja. Učenici Osnovne Škole Milke Trnine za svoje su goste iz Rijeke pripremili bogat kulturno umjetnički program kroz koji su predstavili svoju školu i Moslavinu.
Na svečanom potpisivanju Sporazuma nazočio je potpredsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Zlatko Hrastić. U želji da se prijateljstva dviju škola što više produbi i to na dobrobit svih učenika i  učitelja, gospodin Hrastić je u ime Općine Križ, ravnatelju Osnovne škole iz Rijeke poklonio nedavno tiskanu monografiju, kulturno povijesnu panoramu Križ, autora Dragutina Pasarića. Spomenimo da je potpisivanju Sporazuma nazočila i zastupnica u Hrvatskom saboru Ivana Posavec Krivec.