Nakon provedenog drugog kruga glasovanja u izboru za Općinskog načelnika Općine Križ, održanog dana 02.06.2013. godine, a temeljem konačnih rezultata izbora, za Općinskog načelnika Općine Križ izabran je kandidat Hrvatskih laburista-stranke rada Marko Magdić, te njegov zamjenik Mladen Rogić.

Postupak primopredaje izvršnih ovlasti u Općini Križ, između Ivane Posavec Krivec, koja je do sada obnašala dužnost Općinske načelnice Općine Križ i novog Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića, dogovorno je utvrđen i održati će se dana 07.06.2013. godine u Općinskoj upravi Općine Križ s početkom u 16,00 sati, u nazočnosti Josipa Blažaka dosadašnjeg zamjenika Općinske načelnice Općine Križ i novog zamjenika Općinskog načelnika Općine Križ Mladena Rogića te službenika Općinske uprave Općine Križ.