Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić zajedno s gradonačelnikom Grada Popovače Josipom Miškovićem, danas je održao drugi po redu sastanak s Igorom Klopotanom, dekanom Međimurskog veleučilišta u Čakovcu te predstavnicima srednje škole Ivan Švear Ivanić-Grad i Vimal akademije iz Moslavačke Slatine.  Naime pokrenuta je priča otvaranja ispostave Međimurskog veleučilišta u Čakovcu na ovom području, a o kojoj se promišlja već mjesecima.

Korištenje svih preduvjeta koji omogućuju stanovništvu širok spektar obrazovanja na području računovodstva, menadžmenta turizma i sporta te održivog razvoja, od iznimne je važnosti za stvaranje preduvjeta privlačenja i jačanja gospodarskih aktivnosti i razvojnih projekata na ovom području. S obzirom na brojne potencijale Moslavine i ovog kraja u razvoju kontinentalnog turizma, mogućnost pohađanja studijskog smjera iz navedenog područja od iznimnog je značaja, a svaka prilika za obrazovanje građana u bližoj okolici, Općini Križ predstavlja izniman značaj, istaknuo je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Međimursko veleučilište u Čakovcu

Općinski načelnik Općine Križ i potpredsjednik LAG-a Moslavina Marko Magdić i ovom je prigodom podržao inicijativu osnivanja ispostave Međimurskog veleučilišta u Čakovcu budući je obrazovanje važna odrednica razvoja što itekako može doprinijeti kompletnom razvoju lokalne zajednice.