Općina Križ u suradnji s trgovačkim društvom Poduzetnička zona Križ d.o.o. nastavlja s opremanjem spomenutog trgovačkog društva koje je u 100% vlasništvu Općine Križ, a sve u cilju kvalitetnijeg obavljanja poslova. Nakon što je nedavno nabavljeno novo vozilo koje će omogućiti kvalitetniji i učinkovitiji rad,  nabavljen je i prvi profesionalni stroj za košnju.

Od kad postoji trgovačko društvo Poduzetnička zona Križ d.o.o., prvi je to put da su ostvarene mogućnosti za izdvajanje 40.000,00 kn za kupnju stroja, odnosno kosilice koja će im uvelike pomoći u kvalitetnijem održavanju javnih površina na području Općine Križ. Stroj je to koji višestruko poboljšava učinkovitost košnje, a vrline su mu brzina, okretnost, velika snaga motora, te dugotrajnost, pouzdanost i lakoća uporabe.