I ove godine Općina Križ biti će ukrašena prigodnom adventskom rasvjetom, a posebno park u centru Križa gdje će biti postavljen adventski vijenac.

U nedjelju, 29.11.2020. godine – velečasni Božo Pinjuh zapaliti će prvu adventsku svijeću na adventskom vijencu i to nakon Svete mise u 9 sati, a sljedeća adventska svijeća paliti će se u isto vrijeme svake nedjelje sve do posljednje nedjelje Adventa.

Paljenje prve adventske svijeće označava početak razdoblja došašća (adventa), vremena u kojem se pripremamo za Božić. Osim odbrojavanja tjedana do Božića, svjetlost svijeća simbolizira i svjetlost Božju koja na svijet stiže rođenjem Isusa Krista.

Iako ove godine zbog globalne pandemije izostaju mnogobrojna adventska događanja koje Općina Križ tradicionalno organizira tijekom prosinca, želimo da ovo blagdansko vrijeme provedete u toplini doma, okruženi voljenima i obitelji.