Kićenjem centralnog bora u Križu i paljenjem lampica u parku u Križu započela su adventska događanja 2017. godine.  Vrijedne ruke odgojiteljica i djece Dječjeg vrtića Križ izradile su ukrase kojima je 1. prosinca 2017. godine, okićen centralni bor u Križu. Djeca, roditelji i odgajateljice, zajedno su okitili bor, a atmosferu je zagrijao topli čaj i kolači. Djeca su se najviše oduševila kada su se u stoljetnom parku u Križu, na njihov znak, upalile lampice. Općina Križ u suradnji s trgovačkim društvom Poduzetnička zona i ove se godine potrudila da centar Križa i Novoselca bude ukrašen kako to i priliči blagdanskom ugođaju.

I ove godine, prve adventske nedjelje nakon Svete mise u 9 sati, Velečasni Božo Pinjuh zajedno s Općinskim načelnikom Općine Križ Markom Magdićem, djecom i župljanima, zapalio je svijeću na adventskom vijencu u parku u centru Križa ispred Župne crkve Uzvišenja Sv. Križa u Križu.

Advent plakat