Posljednjeg adventskog vikenda prije Božića u Općini Križ održati će se manifestacija Dječjeg vrtića Križ i Božićni koncert KUD- a Graničar.

Početak obilježavanja 66 godina rada dječjeg vrtića u Novoselcu i 60 godina Dječjeg vrtića Križ obilježiti će se zanimljivom i šarenom manifestacijom u Sportskoj dvorani Osnovne škole Milke Trnine u Križu.
U Dječjim vrtiću Križ nastoje oteti zaboravu stare običaje i usaditi ih u srca djece stoga pozivaju sve da u petak, 16.12.2016. godine u 18 sati dođu u školsku sportsku dvoranu Križ
i doživite običaje  našeg naroda u vrijeme Došašća u izvedbi djece Dječjeg vrtića “Proljeće”
iz Kloštar Ivanića, Dječjeg vrtića Ivanić Grad i Dječjeg vrtića Križ.

U subotu, 17.12.2016. s početkom u 18:30 sati, u Domu kulture Milke Trnine u Križu, svoj tradicionalni Božićni koncert održati će KUD Graničar i to uz goste, KUD “Ogranak seljačke sloge” Lupoglav i KUD “Berislavić” Novi Grad.