Općinski načelnik Općine Križ sudjelovao je danas na sastanku u Osnovnoj školi Milke Trnine Križ, a kojem je uz ravnatelja škole Zlatka Hasana i suradnike,  nazočila Lidija Kralj pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja. Sastanak je organiziralo Ministarstvo u sklopu obilaska škola koje ulaze u projekt “Škola za život”. Naime, naša Osnovna škola Milke Trnine Križ i njezinih ukupno 187 učenika, odabrano je za eksperimentalno provođenje kurikularne reforme koja kreće od ove jeseni. Pomoćnica ministrice odgovorila je na sva postavljena pitanja nastavnika i ravnatelja škole te dala jasne upute za rad u pripremama koje upravo traju kako bi se svi pripremili za uspješno provođenje eksperimentalnih programa. Općina Križ tijekom godine pomaže Osnovnoj školi kroz razna sufinanciranja, no Općinski je načelnik istaknuo kako ga osobito raduje da je baš naša škola ušla u eksperimentalni program i kako će među prvima u Hrvatskoj krenuti s provođenjem kurikularne reforme.