U školske klupe osnovne škole Milke Trnine Križ danas  sjelo 483 učenika, od čega je njih 94 prvašića koji će pohađati tri razredna odjeljenja u školi u Križu i jedno razredno odjeljenje u područnoj školi u Novoselcu. Osim ravnatelja Zlatka Hasana i pedagoginje Ljiljane Rendulić Kolarić, uspješan početak školske godine svim učenicima, a posebno đacima prvacima zaželio je i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić. Općinski je načelnik tom prigodom školi poklonio tri prijenosna računala u vrijednosti 12.000,00 kuna, a u cilju unaprjeđenja rada učitelja kojima će računala biti od velike pomoći.

Osim škole započela je i nova pedagoška godina u Dječjem vrtiću Križ u koji je upisano ukupno 138 djece, a od toga njih 40 po prvi je put krenulo u vrtić. Općinski je načelnik pozdravio mališane u objektu u Križu, ali i u objektu Novoselec za koji je Općina Križ ovog ljeta izdvojila financijska sredstva te uredila parket u jednoj vrtićkoj skupini (starijim jaslicama).