Općinski je načelnik danas tradicionalno održao prijem te svečano potpisao ugovore sa stipendistima Općine Križ, učenicima i studentima. Kako je istaknuo Načelnik Marko Magdić, nada se da će ove stipendije biti doprinos kvalitetnom obrazovanju mladih ali i poticaj da u svoje obrazovanje svatko od njih uloži maksimalne napore. Općinsko Vijeće Općine Križ na posljed­njoj sjednici donijelo je Odluku o dodjeli stipendija učenicima i studentima za ovu školsku i akademsku godinu. Učenicima će se dodijeliti 10 stipendija u visini od 500 kuna za deset mjeseci i to šest stipendija po socijalnom kriteriju, a četiri stipendije po kriteriju izvrsnosti. Studentima će se dodi­jeliti također 10 stipendija u visini od 1 000 kuna za deset mjeseci i to šest stipendija po socijalnom i četiri stipendije po kriteriju izvrsnosti. Dodijeljena je i jedna stipendija prema kriteriju umjetničke daro­vitosti, stipendija Milke Trnine i to studen­tu u visini 1 000 kuna.