Općina Križ u suradnji s Hrvatskim vodama sufinancirala je izgradnju, čišćenje i uređenje cijevnih propusta i prijelaza preko odvodnih kanala na području  naselja Okešinec, odnosno u dijelu poljoprivrednih površina. Uređenjem cijevnih propusta riješen je kako pristup poljoprivrednim površinama tako i odvodnja.

Izvođenje ovih radova najviše će pomoći poljoprivrednicima budući će se čišćenjem odvodnih kanala i jaraka omogućiti kvalitetnija odvodnja oborinskih i slivnih voda s poljoprivrednih površina koje ih okružuju.

Podsjetimo, Hrvatske vode u ožujku ove godine započele su radove čišćenja preko 8 km odvodnih kanala na području Općine Križ, a koji uključuju odvodne kanale između naselja Obedišće, Okešinec i  Vezišće.