Među mnogobrojnim prijavama kojima se i ove godine Općina Križ prijavila na financiranje svojih programa i projekata sa viših instanci vlasti, jučer je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić sa Županom Zagrebačke županije Stjepanom Kožićem potpisao ugovore za sufinanciranje dva nova projekta Općine Križ.

Naime Zagrebačka dodijelila je Općini Križ bespovratna financijska sredstava za poticanje razvoja javne turističke infrastrukture u Zagrebačkoj županiji u 2017. godini za projekt uređenja sportskog parka u Križu, odnosno ugradnju trajne sportske podloge za vanjske terene u iznosu od 80.000,00 kuna. Ukupna vrijednost projekta procjenjuje se na 160.000,00 kuna.

Ugovor je jučer potpisan i  sukladno Odluci o dodjeli kapitalnih pomoći za izgradnju i uređenje infrastrukture na ruralnim prostorima jedinicama lokalne samouprave u Zagrebačkoj županiji u 2017. godini sukladno kojem je ostvarena kapitalna pomoć u iznosu 90.000,00 kuna za sanaciju krovišta Društvenog i vatrogasnog doma Velika Hrastilnica. Ukupna vrijednost spomenute investicije procjenjuje se na oko 130.000,00 kuna.