S obzirom na pandemiju virusom COVID-19 te sve narečene protuepidemijske mjere, u periodu ožujka, travnja i svibnja Stožer civilne zaštite Općine Križ provodio je sve mjere Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske u cilju zaštite stanovništva Općine Križ. Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić ovim se putem posebno želi zahvaliti svim članovima Općinskog stožera Civilne zaštite kao i Vatrogasnoj zajednici Općine Križ te Gradskom društvu Crvenog križa Ivanić-Grad.
Nažalost, s obzirom na epidemiološku situaciju, rast broja oboljelih i novo pooštravanje mjera vezano uz javna okupljanja te neizvjesnu situaciju koja nas vezano uz virus COVID-19 očekuje s dolaskom jeseni, u ovom trenutku Općina Križ donijela je odluku otkazati sve manifestacije koje su planirane vezano uz obilježavanje Dana Općine Križ, a predviđaju okupljanje većeg broja sudionika. Jednako tako, otkazana je i ovogodišnja utrka Cross hill run koja se trebala održati sredinom rujna.
„Smatramo da je pridržavanje svih dosad donesenih mjera i uputa od ključne važnosti jer odgovornim ponašanjem možemo smanjiti širenje zaraze koronavirusa. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana”. Istaknuo je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.