Od samog osnivanje Udruge Beata, Općina Križ financijski podržava udrugu sufinanciranju najma prostora i opremanju kabineta za terapije.
Kroz “Program poticanja rano-jezičnog govornog razvoja” kojim je Udruga Beata aplicirala na natječaj za financiranje druga Općine Križ, tijekom vremena nabavila se razna oprema korisna u logopedskom radu s djecom.

Ove je godine Općina Križ udruzi kupila ABC Maestro program koji je namijenjen djeci s teškoćama u razvoju koja uče pisati, tipkati i čitati, ali i svoj djeci koja tek upoznaju slova, riječi i brojeve. Odlično je rješenje za djecu koja imaju poteškoća s pažnjom i koncentracijom, finom motorikom, okulomotornom koordinacijom, vizualnom percepcijom, za djecu s višestrukim teškoćama, disleksijom, disgrafijom te nerijetko kombinacijom istih.

Opismenjavanje djece, a posebno djece s teškoćama, nerijetko može biti zahtjevan proces jer je njihova pažnja vrlo često prolazna, a upravo ABC Maestro i Clevy tipkovnica mogu poslužiti kao brži, alternativni pristup poučavanja pisanja i čitanja.