Ulazak u novu 2018. godinu Općina Križ obilježila je potpisivanjem Sporazuma o suradnji Općine Križ i Općine Fužine. Naime Općinski je načelnik Općine Križ Marko Magdić u pratnji članova Općinskog vijeća Općine Križ Steve Turčinovića i Tine Matanić posjetio 29. prosinca 2017. godine Općinu Fužine. Tom je prigodom s Općinskim načelnikom Općine Fužine Davidom Bregovcem, potpisao Sporazum o suradnji Općine Križ i Općine Fužine.

Sporazum je nakon već započete suradnje tijekom 2017. godine sklopljen u cilju razvoja uzajamno korisne suradnje i prijateljskih odnosa između dvije općine sa željom ostvarivanja zajedničkog interesa  u unapređivanju gospodarskog, društvenog i kulturnog razvitka, promicanja boljeg međusobnog razumijevanja i učvršćivanja prijateljske suradnje i razmjene iskustava, a sve kao doprinos razvoju i za dobrobit građana obiju općina.

Prigoda za potpisivanje spomenutog Sporazuma u Fužinama bilo je otvorenje novouređenog prostora stare područne škole u Vratima u Društveni dom za djecu i mlade kao i dodjela priznanja uspješnim pojedincima, sportašima za 2017. godinu. Svečanosti je nazočio i župan Primorsko-goranske županije Zlatko Komadina koji je tom prigodom čestitao načelnicima i zaželio općinama Križ i Fužine uspješnu suradnju.

Planova za suradnju ne nedostaje te su načelnici Općine Križ i Fužine već započeli razmjenjivati ideje vezane uz povezivanje Moslavine i Gorskog kotara.

SPORAZUM O SURADNJI OPĆINE KRIŽ I OPĆINE FUŽINE