U povodu 1. listopada, Međunarodnog dana starijih osoba, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i predstavnici Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad te Općinskog društva Crvenog Križa Križ, posjetili su Malnar Maru iz Razljeva. Baka Mara jedna je od 32. osobe starije od 90 godina s područja Općine Križ koje će se sukladno Sporazumu o osiguranju i izdvajanju sredstava za darivanje socijalno ugroženih osoba između Općine Križ, Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad, darivati poklon paketima povodom obilježavanja 1. listopada, Međunarodnog dana starijih osoba. Općina Križ za tu je svrhu izdvojila 3.200,00 kn, a poklon pakete podijeliti će volonteri Crvenog križa.  Darivanjem starijih osoba Općina Križ i ovom prigodom nastoji naglasiti da su one važni članovi svakog društva kao i ukazati na važnost osiguravanja životne sredine koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika treće dobi.