Športska ribolovna udruga Šaran Križ ove je nedjelje 15. rujna organizirala natjecanje u „lovu ribe udicom na plovak“  na ribnjaku Milka Trnina u Vezišću koje je svečano otvorio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, ali i po prvi put održano je natjecanje u spravljanju fiša, Vezišćanski kotlić na kojem se natjecalo devet ekipa.

Na natjecanju u lovu ribe udicom na plovak mogli su sudjelovati svi ribolovci bez obzira na članstvo u ŠRU Šaran Križ. U natjecanju je sudjelovalo ukupno 34 natjecatelja, a među odraslima je prvo mjesto osvojio Marko Kutlić, drugo mjesto Mladen Rašić, a treće Dejan Bujanić. Mešu kadetima prvo je mjesto osvojio Lovro Počuć, drugo Meri Mužević, a treće mjesto Dominik Jerko.

Svih devet ekipa koje su kuhale fiš nisu imale apsolutno nikakvih problema s podjelom spravljenog jela koji se besplatno dijelilo posjetiteljima, no stručni žiri u sastavu Đurđica Minovec, Aleksandar Tutić i Ivica Kovačić nisu imali ni malo lak zadatak odabrati tri najbolja fiša.

Nagrade je najboljima podijelio zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ, gospodin Zlatko Hrastić. Na prvom natjecanju Vezišćanski kotlić u organizaciji ŠRU Šaran treće je mjesto osvojila ekipa HVIDR-a iz Kloštra Ivanića u sastavu Jozo Vuković i Saša Mandić, drugo je mjesto osvojila ekipa Valjak i prijatelji u sastavu Mijenko Valjak i Tvrtko Čosić, a najbolji fiš skuhala je ekipa Lolek i Bolek u sastavu Goran Grgurić i Antun Kovačić.