Općina Križ u suradnji s Mjesnim odborom Vezišće i Mješovitim zborom Milka Trnina Vezišće zahvaljujući lijepom vremenu i raznolikom programu, održala još jedne uspješne Lipanjske susrete Milke Trnine u Vezišću 16.06.2018. godine, zajedno sa nogometašima i ribičima kao i mnogobrojnim učesnicima programa i dragim gostima.

Kao i svake godine, sve je započelo sportom, točnije finalom nogometnog kup-a, a kulturno-umjetnički program krenuo je mimohodom kroz Vezišće i to od ribarske kučice na kraju Vezišća, gdje su ribiči ŠRU Šaran Križ održali svoje takmičenje, pa sve do Doma kulture Milke Trnine, gdje su predsjednica Mješovitog zbora Milka Trnina Dragica Lochert zajedno sa Općinskim načelnikom Općine Križ Markom Magdićem i zamjenikom Zlatkom Hrastićem položili cvijeće i zapalili svijeću ispred biste Milke Trnine.

U 18 sati, na ljetnoj pozornici iza Doma kulture Milke Trnine, započeo je kulturno umjetnički program u sklopu kojeg su nastupili najmlađi članovi KUD Graničar iz Križa, Mješoviti pjevački zbor Milka Trnina Vezišće, Limena glazba Križ, Udruga umirovljenika Općine  Križ, Udruga umirovljenika i građana Radost Križ, Udruga umirovljenika Općine Kalnik, Društvo za kulturu i umjetnost Ivan Kukuljević Sakcinski, KUD Sv. Ana Radikovci, KUD Stjepan Šajnović Osekovo i KUD Stružec.

Od 20 sati uslijedio je nastup glazbenog sastava Modri biseri, a gosti su se imali priliku zasladiti i specijalitetom i simbolom Lipanjskih susreta u Vezišću, šaranima na rašljama.