Udruga vinogradara i vinara „ŠKAF“ Križ osnovana je 2011. godine. Danas udruga broji 110 članova. Kroz godinu mjesečno ima po dvije edukacije za svoje članove. Organiziraju se edukativni izleti. Udruga se druži i dobro surađuje sa susjednim prijateljskim Udrugama iz Velike Ludine, Čazme i Ivanić Grada. Sve se to u pozitivnom smislu odrazilo i na rezultate ove izložbe.

Organizacijski odbor za zaprimanje uzoraka vina 6. Izložbe vina vinogradara i vinara „Škaf“ Križ 2017., na čelu sa predsjednikom odbora Mariom Matanićem, dipl. ing., tajnikom odbora Dubravkom Bahlen i još 7 članova odbora, 23.04.2017. godine zaprimili su 74 uzoraka vina.

25.04.2017. godine vino je ocijenilo pet degustatora, dobrih poznavatelja vina kontinentalne Hrvatske, koji imaju certifikat da su osposobljeni autonomno, stručno i visoko profesionalno vrednovati kvalitetu vina, sukladno Pravilniku o ocjenjivanju vina u Zagrebačkoj županiji.

Na osnovi postignutih bodova ove je godine 14 vina osvojilo Zlatnu medalju, 25 vina Srebrnu medalju, 29 vina Brončanu medalju, a Priznanje za sudjelovanje dobiva 2 vina.

05.05.2017. u 19,30 sati, održana je izložba ocijenjenih vina u Društvenom domu u Križu. Predsjednik Udruge vinogradara i vinara „Škaf“ Križ, Mario Matanić pozdravio je sve prisutne, upoznao prisutne o radu udruge i otvorio izložbu.

Općina Križ dodijelila je Plaketu Milke Trnine za najbolje ocijenjeno vino člana Udruge „Škaf“ Križ, a to je ove godine vino od Mješavine bijelih sorata, Obitelji Matanić, te je vino nazvano Milkino vino.

DNEVNIK ZAPRIMANJA UZORAKA 2017 -Škaf-Križ