Održana je 20. sjednica Općinskog vijeća Općine Križ. Sjednici je nazočilo 10 od 15 članova Općinskog vijeća (na sjednici nisu nazočile Ivana Posavec Krivec, Maja Lajpold, Tina Matanić, Lovro Đerek i Marijo Šiletić). Na početku sjednice jednoglasno je prihvaćen Zapisnik s prethodne sjednice, kao i dnevni red 20. sjednice Općinskog vijeća.
Tijekom aktualnog sata, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić izvijestio je članove Općinskog vijeća o događanjima u razdoblju od protekle sjednice. Između ostalog izvijestio je da je završena ugradnja opločnika u Zagrebačkoj ulici u Križu, te slijedi pregled izvršenih radova i primopredaja. Vezano uz tu investiciju, Načelnik je još jednom zamolio građane i poslovne subjekte koji rade u toj ulici da obrate pažnju na nove opločnike ta da se ne parkiraju s dostavnim vozilima na iste. Također, vezano uz uređenje parkirališta na adresi Zagrebačka 7 u Križu, napomenuo je da je rampa za invalide izrađena te preostaje ugraditi rukohvat i asfaltirati parkiralište za što se čekaju povoljniji vremenski uvjeti i duži period s višim temperaturama jednako kao i za asfaltiranje Staklene ulice u Bunjanima. Načelnik je obavijestio građane i da je za strogi centar Križa osiguran bežični pristup internetu, tvz. wi fi zona. Vrijednost ovog projekta je oko 12 tisuća kuna. S ponosom je istaknuo da je predsjednik Savjeta mladih Općine Križ, Valentno Galić sudjelovao na 3. Kongresu Savjeta mladih Republike Hrvatske u Zagrebu te je Savjet mladih Općine Križ izabran i učlanjen u Koordinaciju Savjeta mladih Republike Hrvatske.

U nastavku sjednice na Dnevnom redu bila je točka: Razmatranje prijedloga i donošenje Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o izradi VI. izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Općine Križ koju su članovi Općinskog vijeća Jednoglasno usvojili.

Jednoglasno je usvojena i Odluka o provođenju postupka stavljanja izvan snage Odluke o donošenju Urbanističkog plana uređenja poduzetničke zone Križ, kao i Odluka o provođenju postupka stavljanja izvan snage Odluke o donošenju Detaljnog plana uređenja pozicije II poduzetničke zone Križ. Ove odluke, osim činjenice da isti ne odgovaraju trenutnom stanju i potrebama, donesene su i zbog toga što je trgovačko društvo LIDL d.o.o., Općini Križ uputio pismo namjere vezano uz izgradnju logističkog centra,  te zahtjev za izmjenom važećih planova koji je opravdan jer se nakon više od 10 godina stagnacije, ovim izmjenama omogućuje pokretanje novih aktivnosti u obuhvatu Poduzetničke zone.

Općinsko vijeće jednoglasno je donijelo i Odluku o zakupu i kupoprodaji poslovnoga prostora koja je rezultat usklađivanja akata Općine Križ s izmjenama i dopunama Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnoga prostora.

Nakon što je Odbor za izbor i imenovanja na svoj sjednici utvrdio prijedloge kandidata, Općinsko je vijeće jučer potvrdilo prijedloge za suce porotnike i to: Mateju Šala iz Križa i Aleksandra Tutića za suce porotnike za mladež Općinskog suda u Velikoj Gorici te Antonia Pavičića iz Križa i Dražena Sopinu iz Križa za suce porotnike Općinskog suda u Velikoj Gorici.

Jednoglasno je utvrđen i prijedlog da se Mirjana Markovinović Vasiljević imenuje kandidatom za imenovanje sudaca porotnika za mladež Županijskog suda u Velikoj Gorici, a Manuela Kušec kandidatom za imenovanje sudaca porotnika Županijskog suda u Velikoj Gorici.

Zadnja točka Dnevnog reda bilo je: Razmatranje prijedloga i donošenje Odluke o kratkoročnom zaduživanju Općine Križ kod Privredne banke Zagreb d.d. Jednoglasno je usvojen prijedlog Odluke o kratkoročnom zaduživanju po principu dozvoljenog prekoračenja salda po žiro računu za redovno poslovanje.

20. sjednica Općinskog vijeća Općine Križ