Do posljednjeg mjesta ispunjen Dom Kulture Milke Trnine u Vezuišću i ove je godine u ugodnoj blagdanskoj atmosferi dočekao operne pjevače koji zahvaljujući preko tri desetljeća dugoj suradnji Općine Križ, Mjesnog odbora Vezišće i Opere Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, svake godine u povodu rođendana Milke Trnine, dolaze u Vezišće. Ove godine uz Sofiu Ameli Gojić, Nikšu Radovanovića, Sinišu Štorka, klavirsku pratnju Vjekoslava Babića, nastupila je i velika operna diva Ivanka Boljkovac. Događaju su uz Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića i njegovog zamjenika Zlatka Hrastića te Predsjednika Općinskog vijeća Općine Križ, nazočili i brojni članovi Općinskog vijeća Općine Križ, Vezišćani, predstavnici Udruge poklonika Milke Trnine te poseban gost, izaslanik Gradonačelnika Grada Zagreba, gospodin Dalibor Bastalec.

Uoči koncerta Općinski načelnik Općine Križ te članovi Općinskog vijeća Opććine Križ kao i predstavnici Mjesnog odbora Vezišće, položili su cvijeća te zapalili svijeću ispred biste Milke Trnine u spomen na 19.12.1863. kada je u Vezišću rođena Milka Trnina.

Općina Križ njeguje uspomenu na Milku Trninu nizom projekata i manifestacija među kojima je i dodjela Plakete Milke Trnine. Temeljem Javnog poziva za dodjelu Plakete Milke Trnine, Općinski načelnik Općine Križ, predložio je Općinskom vijeću Općine Križ da Plaketu Milke Trnine ove godine dodijeli profesorici Blaženki Pavlović-Kovač, voditeljici Mješovitog pjevačkog zbora Milka Trnine Vezišće. Plaketu je profesorici Blaženki Pavlović-Kovač dodijelio Predsjednik Općinskog vijeća općine Križ Mladen Rogić.

Plaketa Milke Trnine dodjeljuje se kao posebno počasno priznanje za zahvalnost i istaknuti doprinos promicanju kulturne ostavštine imena i djela Milke Trnine. Profesorica Blaženka Pavlović-Kovač, koju je za Plaketu predložio Mješoviti pjevački zbor Milka Trnine Vezišće, doista već cijelo desetljeće radom i zalaganjem kroz zbor i njegov napredak, trudi se očuvati uspomenu na Milkino nasljeđe, a to su i dokazali svojim odličnim nastupom na ovogodišnjem koncertu.
Gospođa Zdenka Weber, predsjednica Udruge Poklonika Milke Trnine, ove godine nije mogla doći na koncert u Vezišće te se nazočnima, a posebno Vezišćankama i Vezišćanima, obratila pismom u kojem uz  najbolje želje za predstojeći Božić te radosnu, zdravu i uspješnu Novu godinu, nabraja i ovogodišnje aktivnosti Udruge. Također Gospođa Weber pozvala je sve da u 11 sati 19. prosinca 2017. godine dođu na Mirogoj gdje će se na Milkinom grobu položiti vijenac i upaliti svijeća za njezin 154. rođendan, a istog dana u 20 sati u Muzičkoj akademiji u Zagrebu održati će se koncert studenata solo pjevanja u čast rođendana Milke Trnine.