Izaslanstvo Općine Križ  predvođeno Općinskim načelnikom Općine Križ Markom Magdićem i predstavnici Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Grada Ivanić-Grada, Općine Križ i Općine Kloštar Ivanić, prigodno su odali počast poginulim i umrlim braniteljima 65. samostalne bojne ZNG i drugih ratnih postrojbi Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova, 31. 10. 2020. godine, polaganjem vijenca i paljenjem svijeća kod Centralnog križa na groblju u Križu. Tom prigodom pročitana su imena 45 poginulih branitelja s područja Otoka Ivanića, odnosno Grada Ivanić-Grada, Općine Križ i Kloštar Ivanić.

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić zajedno s zamjenikom Zlatkom Hrastićem te predstavnicima Grada Ivanić-Grada i Općine Kloštar Ivanić istog je dana odao počast svim poginulim, umrlim i stradalim braniteljima na centralnom Spomen području svim poginulim braniteljima na zapadnoslavonskom ratištu u periodu 1991.- 1995. godine, na spomen području Trokut-Novska.