međunarodni dan starijih osoba 064U povodu 1. listopada, Međunarodnog dana starijih osoba, Općinski načelnik Općine Križ i predstavnici Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad te Općinskog društva Crvenog Križa, posjetili su Gašparović Ankicu iz Križa rođenu 1919. godine. Tradicionalno, prigodnim je poklonima darivano ukupno 22 osobe s područja Općine Križ starije od 90 godina, a za što je Općina Križ izdvojila nešto više od 3.000,00 kuna.

Projekt „Zajedno za ljepši dan“ Udruge Ženske ruke, a koji je realiziran uz sufinanciranje Općine Križ, te spomenuta suradnja s Gradskim društvom Crvenog križa Ivanić-Grad, samo su neki u nizu projekata kroz čiju realizaciju Općina Križ nastoji naglasiti da su starije osobe važni članovi svakog društva i ukazati na važnost osiguravanja životne sredine koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika treće dobi, njihovim intelektualnim i fizičkim mogućnostima.