U povodu 1. listopada, Međunarodnog dana starijih osoba, zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Zlatko Hrastić sa suradnicima, a u suradnji s udrugom Ženske ruke te podršku Caritasa Župe Uzvišenja Sv. Križa, obišao je danas jednu od udomiteljskih obitelji s područja Općine Križ koja brine o osobama treće životne dobi. Bila je to i prigoda da Zamjenik Općinskog načelnika iznenadi baku Anu Harapin Mikezi tortom i cvijećem te joj čestita 96. rođendan.

Udruga Ženske ruke pripremila je poklon pakete za 20 osoba treće životne dobi koje se nalaze u udomiteljskim obiteljima na području Općine Križ i to kroz projekt pod nazivom Zajedno za ljepši dan 3, a koji je sufinancirala Općina Križ. U poklon paketima uz voće i slatkiše koje je osigurao Župni Caritas, su i ručno rađene toaletne torbice od recikliranog tekstila, zajedno s toaletnim priborom te po jedan komplet posteljine za svakog korisnika.

Udruga Ženske ruke od 2015. godine provodi projekt Zajedno za ljepši dan u sklopu kojeg se nastoji kroz druženje članica sa starijim osobama u udomiteljskom smještaju, smanjiti njihov osjećaj izoliranosti i isključenosti iz zajednice. Ovaj je projekat podržan od strane Hrvatskog zavoda za zapošljavanje-regionalnog ureda Zagreb, Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Općine Križ.

Na području Općine Križ živi preko 20 osoba starijih od 90 godina. Općina Križ kroz suradnju i potporu raznim projektima udruge Ženske ruke, Caritasa Župe Uzvišenja Sv. Križa, Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad te Udruge umirovljenika Općine Križ, nastoji naglasiti da su starije osobe bitni članovi svakog društva i ukazati na važnost osiguravanja životne sredine koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika treće dobi.

Osim što ovim projektom udruga Ženske ruke nastoji smanjiti isključenost jedne kategorije građana, od spomenutog projekta postoji još jedna korist za lokalnu zajednicu. Naime putem jedne od mjera aktivne politike zapošljavanja, a to su javni radovi, čiji je cilj uključiti dugotrajno nezaposlene osobe u program aktivacije na poslovima društveno korisnog rada, udruga je u periodu od 2015. godine uspjela zaposliti šest žena starijih od 50. godina.