Distributer plina Ivaplin d.o.o. je detektirao propuštanje plina u Obedišću na lokaciji Školska ulica i u Zagrebačkoj ulici ispred trgovine Mađer.
Dogovorena je sanacija plinske mreže koja započela dana 27.06.2013. godine. Radi se o sanaciji plinske mreže duž cijele Školske ulice i dva bušenja ispod Zagrebačke ulice. Predračunska vrijednost građevinskih radova koje financira Općina Križ procjenjuje se na 34.000,00 kuna.
S danom 28.06.2013. godine, prema informaciji dobivenoj od strane distributera plina Ivaplina d.o.o. Ivanić-Grad, zatvoriti će se plin u naselju Obedišće, na poziciji od vatrogasnog doma u Zagrebačkoj ulici do kraja iste i s obuhvatom Selske ulice.
Mole se građani, korisnici plina na spomenutim lokacijama za razumijevanje u vremenu trajanja sanacije, tijekom koje neće biti moguća opskrba plinom.
Distributer plina Ivaplin d.o.o. Ivanić-Grad obavijestio je da bi distribucija plita trebala biti ponovno uspostavljena u ponedjeljak 01.07.2013. godine u poslijepodnevnim satima.