Pridružite nam se u sjećanju na Grad Vukovar, hrvatski ponos koji je bio i ostao simbol pobjede te trajni podsjetnik na sve one koji su dali svoj život za Domovinu. Općina Križ u suradnji s Dječjim vrtićem Križ, u ponedjeljak 18. studenog 2019. godine  s početkom u 10 sati, obilježiti će Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i to posjetom Spomen sobi poginulih branitelja Domovinskog rata u Galeriji Križ te paljenjem lampiona u centru Križa. Župnik Božo Pinjuh poziva sve građane da 18.11.2019. godine u 18 sati sudjeluju u kratkoj molitvi za sve branitelje i žrtve Vukovara ispred Župne crkve Uzvišenja Svetog Križa u Križu, čija će zvona također zvoniti za Vukovar u sklopu hvale vrijedne akcije „ZVON za Vukovar“. Tako će točno u 18 sati i 11 minuta, zvona naše crkve zajedno sa svim crkvenim zvonima u Hrvatskoj zazvoniti u znak sjećanja na žrtve Vukovara.

Također i ove godine Općina Križ i mjesni odbor Novoselec biti će domaćini sudionika akcije Biciklom za Vukovar  koji 14.11.2019. godine dolaze u Općinu Križ, točnije u Društveni dom u Novoselcu gdje će prenoćiti, a zatim 15.11.2019. godine u jutarnjim satima kreću biciklima put Vukovara. I ove godine, biciklistima na putu u Vukovar pridružuje se Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić koji će zajedno s njima 18. studenog zapaliti lampion u Vukovaru i sudjelovati na obilježavanju 28. godišnjice pada Grada Vukovara. Akcija Biciklom za Vukovar provodi se osmu godinu za redom, a ove godine u njoj će sudjelovati tridesetak biciklista. Put od Zagreba do Vukovara traje četiri dana, a ukupno je dug 300 kilometara.