Općinsko vijeće Općine Križ je na 5. sjednici Općinskog vijeća, održanoj dana 26.10.2017. godine, donijelo novu Odluku o radnom vremenu i drugim uvjetima obavljanja ugostiteljske djelatnosti na području Općine Križ. Sukladno spomenutoj Odluci objavljenoj u Glasniku Zagrebačke županije br. 33/17. https://www.zagrebacka-zupanija.hr/media/filer_public/a6/99/a69902b3-28e3-476d-94d0-e16c5fdf964d/za_tisak_-_glasnik_33-2017.pdf  ugostiteljski objekti iz skupine «Restorani» i «Barovi» na području Općine Križ (oni koji to žele) mogu raditi u produljenom radnom vremenu, od radnog vremena propisanog zakonom i to u dane: – s petka na subotu do 3,00 sata i sa subote na nedjelju do 3,00 sata, a uz uvjet da se ne narušava javni red i mir kao i da se primjenjuju mjere zaštite od buke noću, sukladno posebnim propisima.

U Općini Križ nekolicina ugostiteljskih objekata iz skupine Restorani i Barovi iskazali su želju za produljenim radnim vremenom od vremena propisanog Zakonom ( od 6.00 do 24.00 sata). S obzirom da sukladno Zakonu o ugostiteljskoj djelatnosti mišljenje na prijedlog uvjeta koji moraju biti ispunjeni za rad ugostiteljskih objekata u produženom radnom vremenu mora dati turistička zajednica, a budući da Općina Križ nema turističku zajednicu, od nadležnih je institucija zatraženo te u konačnici dobiveno mišljenje Ministarstava turizma da budući nema turističke zajednice, Odluku o produljenju Zakonom propisano radno vrijeme ugostiteljskih objekata restorana i barova jednako kao uvjete koji moraju biti ispunjeni za rad ugostiteljskih objekata u produženom radnom vremenu donosi predstavničko tijelo jedinice lokalne samouprave.

Općinski načelnik može na zahtjev ugostitelja za pojedini ugostiteljski objekt iz skupine „Restorani“ i „Barovi“ rješenjem odrediti drugačije radno vrijeme, radi organiziranja  prigodnih proslava (dočeka Nove Godine, svadbi, maturalnih zabava i sličnih  događanja). Pojedinim ugostiteljskim objektima u kojima po službenim podacima nadležne policijske postaje i drugih nadležnih tijela, učestalo dolazi do remećenja javnog reda i mira te utvrđenih  kršenja propisa o buci, Općinski načelnik može po službenoj dužnosti rješenjem odrediti raniji završetak radnog vremena. Općinski načelnik može za ugostiteljske objekte iz skupine „Restorani“ i „Barovi , za vrijeme održavanja manifestacija, sportskih događanja, glazbenih festivala i slično, odlukom odrediti drugačije radno vrijeme.