Općina Križ obavještava stanovnike Općine Križ da je u tijeku dostava rješenja o komunalnoj naknadi za 2017. godinu.

Temeljem odredbi Zakona o financiranju vodnoga gospodarstva (“Narodne novine” broj 153/09., 56/13., 154/14 i 119/15.), Općina Križ preuzela je od 01. 01. 2017. godine poslove utvrđivanja obveze i naplate naknade za uređenje voda, a koje poslove su do 01. 01. 2017. godine obavljale Hrvatske vode. U omotnici koja će svim obveznicima s područja Općine Križ biti dostavljena, zajedno s rješenjem o komunalnoj naknadi dostavlja se i rješenje Hrvatskih voda o naknadi za uređenje voda za 2017. godinu. Sukladno zakonskoj odredbi na uplatnici za plaćanje komunalne naknade biti će zasebno iskazan iznos naknade za uređenje voda. Također se napominje da se nisu mijenjali elementi za obračun obveze komunalne naknade i naknade za uređenje voda pa iznosi obveza ostaju isti kao i prethodnih godina.

Dostavu pošte izvršiti će ovlašteni dostavljači, a svaki obveznik dužan je potpisom potvrditi primitak. Podsjećamo da se plaćanje komunalne naknade i naknade za uređenje voda po dostavljenim uplatnicama može izvršiti u Financijskoj agenciji, Poslovnici Križ bez plaćanja naknade za uslugu platnog prometa.