Temeljem Odluke Upravnog vijeća o upisu djece u Dječji vrtić Križ za pedagošku godinu 2015./16. Dječji vrtić Križ objavljuje

za upis djece u Dječji vrtić Križ  za pedagošku godinu 2015./16.

I

Obrazac zahtjeva za upis i popis  dokumentacije koju je potrebno priložiti,  može se preuzeti   u Dječjem vrtiću Križ, Školska 15  i na web portalu Općine Križ – www.opcina-kriz.hr .

Zahtjev za upis djece u redoviti cjelodnevni 10 satni program za jaslice i vrtić i potrebna dokumentacija  podnosi se  od 12.05. – 25.05. 2015. od 9,00 -14,00 sati.

U Dječji vrtić Križ ,  u REDOVNI program na upražnjena mjesta upisuju se djeca od navršene godine dana života do polaska u osnovnu školu, a koja imaju prebivalište na području općine Križ.

Zahtjev za upis djece u PROGRAM PREDŠKOLE podnosi se od 12.05. – 11.09.2015.

Zahtjevi  se primaju za djecu rođenu od 01.04.2009. – 31.03.2010.g.

Program predškole namijenjen je školskim obveznicima –  djeci koja naredne školske godine kreću u prvi razred, a nisu polaznici dječjeg vrtića.

III

Prednosti pri upisu ostvaruju se sukladno Zakonu o predškolskom odgoju i obrazovanju i Odluci o ostvarivanju prednosti koju je Osnivač donio dana 23.04.2014. kako slijedi:

Prednosti pri upisu u Dječji vrtić ostvaruje:

–     dijete koje zajedno s oba roditelja ima prebivalište u općini Križ

–    dijete koje zajedno sa samohranim roditeljem ima prebivalište u općini Križ

–     dijete kojem je dodijeljen skrbnik ili je smješten u udomiteljsku obitelj, neovisno o njegovom

prebivalištu, ako njegov skrbnik ili udomitelj ima prebivalište u općini Križ

Prednost pri upisu u Dječji vrtić Križ djeca ostvaruju prema sljedećem redu prvenstva:

1. djeca roditelja žrtava i invalida domovinskog rata,
  2. djeca iz obitelji oba zaposlena roditelja
  3. djeca iz obitelji s troje i više djece
  4. djeca samohranih roditelja i djeca u udomiteljskim obiteljima
  5. djeca u godini prije polaska u osnovnu školu
  6. djeca roditelja koji primaju dječji doplatak
  7. djeca s teškoćama u razvoju ako postoje uvjeti za njihovu integraciju u redoviti program što se utvrđuje u propisanom postupku vještačenja

Uz zahtjev za upis potrebno je priložiti slijedeću dokumentaciju :

-za dijete: izvadak iz matice rođenih ili rodni list

-za dokaz prebivališta: potvrdu o prebivalištu djeteta (ne stariju od 6 mjeseci ) i roditelja ( može preslika osobnih iskaznica)

– potvrda poslodavca o zaposlenju ne starije od 30 dana, rješenje o samostalnom obavljanju djelatnosti, dokaz o statusu poljoprivrednika

– preslik prijave HZMO i HZZO –u za novozaposlene

za dijete roditelja žrtve i invalida domovinskog rata : rješenje o statusu žrtve i invalida domovinskog rata

– za dijete samohranog zaposlenog roditelja: potvrda poslodavca  o zaposlenju, preslik prijave HZMO i HZZO-u za novozaposlene

dokazi samohranosti:

-izvadak iz matice rođenih roditelja ( ne starije od 6 mj.)

– smrtni list za preminulog roditelja

– potvrdu o nestanku drugog roditelja ili rješenje Centra za socijalnu skrb o privremenom

Uzdržavanju ( državna privremena alimentacija)

Za dijete koje živi samo s jednim zaposlenim roditeljem (jednoroditeljska obitelj):

-potvrda poslodavca o zaposlenju

– izvod iz matice rođenih roditelja( ne starije od 6 mj.)

– presuda o razvodu braka ili drugi dokaz da drugi roditelj ne živi u zajedničkom kućanstvu

Za dijete čija su oba ili jedan roditelj redovni studenti/učenici:

• potvrda fakulteta/ škole o redovnom školovanju

Za dijete iz obitelji s troje i više malodobne djece:

• preslik rodnih listova za svu djecu

Za dijete uzeto na skrb i uzdržavanje u udomiteljskoj obitelji:

• rješenje/potvrda Centra za socijalnu skrb

Za dijete korisnika doplatka za dijete:

-rješenje o priznavanju prava na doplatak za dijete

Za dijete koje ima preporuku Centra za socijalnu skrb za smještaj u vrtić:

• preporuku Centra za socijalnu skrb

Za dijete s teškoćama u razvoju:

• rješenje/nalaz i mišljenje Centra za socijalnu skrb
  • medicinska dokumentacija

Za dijete nezaposlenog samohranog roditelja i dijete koje živi samo sa jednim nezaposlenim roditeljem ( jednoroditeljska obitelj):

• izvadak iz matice rođenih roditelja

Za dijete koje zajedno s roditeljima nema prebivalište na području općine Križ:

• rješenje o sufinanciranju boravka djeteta druge jedinice lokalne samouprave

Za dijete nezaposlenih roditelja:

– potvrda Zavoda za zapošljavanje

V

Roditelji korisnici koji imaju prebivalište na području općine Križ sudjeluju u plaćanju ekonomske cijene sukladno Odluci o utvrđivanju mjerila za naplatu usluga Dječjeg vrtića Križ od roditelja-korisnika usluga .

Roditelji koji nemaju prebivalište na području Općine Križ plaćaju ekonomsku cijenu  ili sukladno odluci o sufinanciranju koju donosi jedinica lokalne samouprave iz koje djeca dolaze.

VI

Sve prijave zaprimljene u propisanom roku razmotriti će se na sjednici Komisije za upis djece, koja donosi  Odluku o upisu. Odluka o  upisu biti će objavljena na oglasnim pločama Dječjeg vrtića Križ, u objektu u Križu i objektu u Novoselcu, i na internetskim stranicama Općine Križ,  najkasnije do  15.06.2015. godine.

Sve prijave za upis koje nisu predane u zadanom roku vratiti će se na listu čekanja te riješiti prema mogućnostima tj.kada bude slobodnog mjesta u skupinama.

Temeljem provedenih zahtjeva za upis djece, organizirati će se odgojne skupine sukladno važećim Pedagoškim standardima.

ODLUKU O UPISU I MJERILIMA UPISA DJECE U DJEČJI VRTIĆ KRIŽ ZA PEDAGOŠKU GODINU 2015./2016.

Zahtjev za upis djece u Dječji vrtić Križ