Dolaskom povoljnijih vremenskih prilika nastavljaju se komunalni poslovi redovitog održavanja nerazvrstanih cesta, kako u dijelu makadam ili tucaničkih cesta, tako i u dijelu cesta s asfaltnim kolnikom. Unatoč tome što je dio poslova obavljen u jesen 2016. godine, tijekom zimskih mjeseci početkom ove godine, izrazito niske temperature i smrzavanje tla uzrok su podizanja postojećih mrežastih pukotina na starim asfaltnim kolnicima, te su osim udarnih rupa i pukotina evidentna i znatna oštećenja cestovne konstrukcije, koja na dijelovima nekih cesta zahvaćaju više od ½ ukupne površine. Stoga će osim sanacije udarnih rupa što je uobičajena mjera redovitog održavanja, ove godine biti nužni opsežni zahvati na sanaciji kolnika što će u konačnosti rezultirati i znatno većim troškovima održavanja. Najviše su oštećeni kolnici Staklene ulice u Bunjanima, sa dijelom u naselju Šušnjari, zatim Selska ulica u Novoselcu te ulice u Križu sa starim asfaltnim kolnikom.

Osim nerazvrstanih cesta kojima upravlja Općina Križ i ceste kojima upravlja Županijska uprava za ceste također su u zimskom razdoblju pretrpjele znatna oštećenja te su i tu nužni opsežni zahvati na sanaciji. Poslove održavanja obavlja Županijska uprava za ceste Zagrebačke županije i oni će se obavljati u predvidivoj dinamici tijekom mjeseca travnja i svibnja 2017. godine.

U okviru poslova održavanja, nastavljaju se i komunalni poslovi održavanja odvodnje nerazvrstanih cesta. Pretežno je riječ o sanaciji cestovnih propusta koji zbog oštećenja ili zamuljenosti nisu u funkciji odvodnje koja je bitan čimbenik koji utječe na stanje cesta u cjelini. U narednom razdoblju slijede poslovi sanacije cestovnih propusta ulica u Križu, Novoselcu, Šušnjarima, Razljevu, Rečici Kriškoj i Obedišću, paralelno sa ovim radovima izvršiti će se poslovi izmuljivanja cestovnih jaraka na dijelovima gdje je poremećena odvodnja uslijed zamuljenosti.

Poslove obavlja trgovačko društvo Cvipek d.o.o. Ivanić-Grad, temeljem ugovora i oni će se obavljati u predvidivoj dinamici tijekom mjeseca travnja i svibnja 2017. godine.