Nakon asfaltiranja Zagrebačke ulice, točnije samog centra Križa, značajna faza u nastavku projekta uređenja centra je uklanjanje objekta benzinske postaje. Naime u cilju uređenja Trg Svetog Križa koji bi najvećem naselju Općine trebao dati urbaniji izgled, nakon što je u svibnju protekle godine INA-Industrija nafte d.d. Zagreb financirala uklanjanje objekta benzinske postaje, slijede daljnji  radovi. Sljedećih deseta dana INA će ukloniti sve podzemne spremnike te u cilju zaštite okoliša izvršiti ekološki nadzor i sve preventivne mjere što uključuje i zamjenu kontaminirane zemlje.
S ciljem omogućavanja nesmetanog izvođenja predmetnih radova, očekuje se od korisnika javno prometnih površina i objekata na predmetnoj lokaciji razumijevanje pri izvođenju radova, a naročito se građani pozivaju na poštivanje privremene regulacije prometa za sve vrijeme izvođenja radova, kao i na zabranu parkiranja vozila te ograničeno kretanje u zoni obuhvata odnosno u neposrednoj blizini gradilišta.