Udruga vinogradara i vinara Škaf Križ ove je godine prikupila čak rekordnih 111 uzoraka vina koje su ocjenjivali vrsni poznavatelji vina. Predsjednik stručne komisije Zdenko Ivanković te članovi Ivana Puhelek, Hrvoje August, Marijan Čižmešija i Goran Marmilić nisu imali niti malo lak zadatak ocijeniti najbolje mješavine sorti, najbolje graševine, škrlete, chardonnaye, tramince, frankovke i slično.

Tko se okitio brončanim, srebrnim, a tko zlatnim medaljama pogledajte u prilogu.
Rezultati ocjenjivanja 8. izložbe vina

Spomenimo i kako je ove godine počasnim nazivom Milkinim vinom, nazvano vino obitelji Kovačić iz Novoselca. Njihova mješavina sorata dobila je najveći broj bodova od svih ocijenjenih uzoraka vina članova Udruge vinogradara i vinara Škaf Križ.

Izložba vina nakon proglašenja najboljih i dodjele diploma, nastavila se uz degustaciju i tamburaše u Društvenom domu u Križu.