S obzirom na dugogodišnju potrebu za nabavkom adekvatnog vozila, koje bi trgovačkom društvu Poduzetnička Zona Križ d.o.o. Križ, omogućilo kvalitetniji, učinkovitiji i prije svega sigurniji rad, Općinski načelnik Općine Križ, Marko Magdić u proračunu Općine Križ osigurao je sredstva za nabavu takvog vozila. Direktor trgovačkog društva Poduzetnička Zona Križ d.o.o., Mario Grdenić zajedno s djelatnicima koji će vozilo koristiti u svakodnevnom radu, donio je odluku o specifikacijama i nabavci vozila koje će za duži period zadovoljiti sve potrebe vezano uz posao koji obavljaju. Poduzetnička zona Križ d.o.o. trgovačko je društvo u 100% vlasništvu Općine Križ te je za Općinu od iznimnog značaja budući temeljem ugovora obavlja razne komunalne poslove, a vrlo skoro preuzeti će i upravljanje Reciklažnim dvorištem u Poduzetničkoj zoni I. u Križu.