Obilježavanje 66 godina rada Dječjeg vrtića u Novoselcu i 60 godina Dječjeg vrtića Križ započelo je šarenom manifestacijom u Sportskoj dvorani Osnovne škole Milke Trnine u Križu u organizaciji Dječjeg vrtića Križ.

U nastojanju da otmu zaboravu stare običaje i usade ih u srca djece, odgojiteljice su pripremile priredbu tijekom koje su mnogobrojni posjetitelji mogli doživjeti običaje našeg naroda u vrijeme Došašća u izvedbi djece Dječjeg vrtića “Proljeće” iz Kloštar Ivanića, Dječjeg vrtića Ivanić Grad i Dječjeg vrtića Križ i to skupina Vjeverići i Cicibani.

Osim pjesme, plesa i recitacija mališana, za potpuni blagdanski doživljaj pobrinula se i Općina Križ. Naime nakon što je čestitao Dječjem vrtiću Križ na ovoj velikoj obljetnici, Općinski načelnik Marko Magdić, prigodnim je poklon paketima darivao svu djecu koja su sudjelovala u programu i to djecu iz Dječjeg vrtića Križ kao i goste iz Kloštra Ivanića i Ivanić-Grada. Ove godine je Općina Križ pripremila poklone za svu djecu koja pohađaju redovni program i program predškole u Dječjem vrtiću Križ.

Spomenimo i da je u petak 16. prosinca 2016. godine, na priredbi u Školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Milke Trnine, nazočila i Biserka Bucković, posebna savjetnica gradonačelnika Grada Zagreba Milana Bandića.

Osim što je Dječji vrtić Križ započeo u ovo blagdansko vrijeme s obilježavanjem 66 godina rada Dječjeg vrtića u Novoselcu i 60 godina Dječjeg vrtića Križ, jučer su se malom proslavom oprostili i od odgojiteljice Mire Žuteković koja nakon 41. godine rada kao odgojiteljica, odlazi u mirovinu. Nekada i svojoj „teti“ Općinski je načelnik Općine Križ zahvalio na dugogodišnjem vrijednom radu.